Kód: 821

Videokurz - kotníčkové derby - lepené s rámečkem a mezipodešví

2 599 Kč
Skladem

Online videokurz na výrobu kožených kotníčkových derby s plnou podšívkou na kopytě. Tentokrát se naučíte lepenou konstrukci s rámečkem a pěnovou mezipodešví. Výrobu zvládne každý běžně zručný člověk.

Po zakoupení kurzu se přihlašujete na www.dareen.cz.

Podrobnější informace ke kurzu:

https://www.dareen.cz/kotnickove-derby-informace-o-kurzu/

 

Kategorie: Videokurzy
Hmotnost: 0.01 kg

Kurz obsahuje podrobná videa i fotky, jak si vyrobit kožené kotníčkové derby s plnou podšívkou.

Naučíte se vyrobit si vlastní boty na míru. Kurz vás provede výrobou krok za krokem. Dostanete také odkazy na potřebný materiál. Kurz je otitulkovaný, můžete ho tak sledovat i bez zvuku.

 

Co se v kurzu naučíte?

• nakreslit si model tak, že budou tzv. líčka všude stejně rozevřená

• kosení

• valchování jazyku, takže se vám nebude v botě krčit

• paspulku

• antislip

• sešití svršku a podšívky zvlášť a jejich následné sesazení, takže vám nebude podšívka čouhat tam, kde nemá

• cvikání a broušení svršku tak, abyste nemuseli půdovat

• lepení rámečku a pěnové mezipodešve

• co dělat, pokud nemáte vysoké kopyto

• jak si model upravit, pokud chcete místo vepřovice na podšívku použít merino

• dostanete odkazy, kde koupit veškerý materiál


V úplném základu vám k výrobě stačí: kopyta, kůže (případně jiný materiál), papírová páska, papír, pero a metr, nožík, kladivo, obyčejné elektrikářské kleště, sponkovačka nebo hřebíčky, lepidlo, tužinka, jehly, nitě, děrovač, průchodky, tkaničky a podrážka.
Vše se dá pořídit u mě v eshopu a například v Botaservisu. Pro začátek se vejdete do asi 2500 Kč + kurz. Ještě se tedy dost hodí alespoň malá bruska, ta se dá koupit asi za 800 Kč. Samozřejmě pak můžete (ale nemusíte) utratit další (deseti)tisíce za další materiály a lepší nářadí a stroje, ale dá se začít relativně skromně - zhruba za cenu jedněch kožených bot. Odkazy na doporučené materiály jsou uvedené v kurzu.

Přístup ke kurzu získáte na 2 roky odesláním a zaplacením objednávky (v případě předobjednávky se přístup na rok spustí, jakmile dokončím kurz). Přístupové údaje vám budou zaslány na email. Přístup si můžete prodloužit zde: https://www.atelierdareen.cz/kurzy-vyroby-bot-na-kopyte/prodlouzeni-videokurzu/

Kapitoly videokurzu:

1 - Model
2 - Příprava svršku
3 - Paspulka
4 - Valchování
5 - Šití svršku
6 - Cvikání
7 - Tužinka
8 - Opatek
9 - Broušení
10 - Lepení rámečku
11 - Lepení pěnové mezipodešve
12 - Podešev
13 - Stélka

Ukázka z kurzu:

 

5
4x
4
1x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
JK Avatar autora | 5.11.2023
Kurz je krásně zpracovaný. Zatím mám udělaný střih a po malých krůčkách postupuji. Výhoda videokurzu je, že tempo si určuje každý sám a podle svých možností a schopností.
5
DO Avatar autora | 20.3.2023
Kurz je velmi srozumitelný. Rozdělení na jednotlivé kapitoly považuji za skvělý nápad, můžu si tak jednoduše pustit jen tu část, kterou zrovna potřebuji. Zatím jsem boty podle tohoto kurzu nedokončila, ale jen proto, že nebyl čas. :-) Kurz bych ale určitě doporučila všem, kdo mají chuť si sami ušít boty.
4
P Avatar autora | 16.2.2023
Ušila jsem si podle tohoto kurzu botasky. Vynechala jsem akorát paspulku a mezipodešev. Kurz je krásně zpracovaný krok za krokem. Moc pěkné záběry a fascinuje mě ta čistota a přesnost. Byly to moje první botky a s výsledkem jsem spokojená. Akorát mi tam občas chyběl, jako naprostému začátečníkovi, nějaký detail. Třeba namočení jsem vůbec nevěděla, jak dlouho, jak moc. A u podšívky jsem vůbec nezaznamenala vystřižení a kosení zadního dílu. Ale je to proto, že to byly úplně první botky a jela jsem podle návodu. Když jsem konečně zapojila i hlavu, tak mi to došlo, že na dalším videu je to hotové :D Jsou to drobnosti, a jen když šijete úplně poprvé, zvládla jsem to. Kdo si chce ušít vlastní boty, tak rozhodně jen doporučuji.
D Avatar autora Dareen (Administrátor) 16.2.2023
Děkuji za tipy na vylepšení kurzu - doplnila jsem do kurzu podrobnější informace k namáčení svršku i ke kosení zadního dílu:)
5
DN Avatar autora | 27.12.2022
Boty jsem ještě podle návodu neušila. Studuji postup, je obsáhlý a tak si to nejdřív musím nakoukat. Šila jsem již boty podle jiného kurzu, bez kopyta, ale tento postup je lepší. Sice o trochu náročnější, ale výsledek vypadá líp.
5
HL Avatar autora | 21.12.2022
Videokurz kotníčkové derby je stejně perfektně zpracován jako kurz na balerínky, je však obsáhlejší a náročnější, takže jsem ráda, že jsem si nejdřív osvojila základy v balerínkovém kurzu. Na kotníčkové boty se teprve chystám a moc se těším. Díky videokurzům od Dareen si můžu sama ušít pohodlné boty podle svých představ, což bylo ještě nedávno pro mě nepředstavitelné. Jsem ráda, že jsem to zvládla i ve svém seniorském věku.