Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Jak obkreslit chodidlo

Pokud je to z vaší strany jen trochu možné, velmi doporučuji přijet za mnou do Viničných Šumic, abych si vás mohla změřit sama. Zvýší se tak pravděpodobnost, že boty sednou. Každý totiž měří trošku jinak. Při osobní návštěvě je i větší možnost probrat osobně vaše požadavky, vaše zkušenosti s barefoot obuví (někdo je zvyklý na užší boty a malý nadměrek, někdo naopak preferuje větší volnost boty) a většinou je i možnost nějaké boty vyzkoušet. A v neposlední řadě si můžete naživo prohlédnout kůže a vybrat barvy.

• Na obkres a měření je nejvhodnější najít si čas večer, kdy jsou nohy "oteklejší" než ráno:)
• Je potřeba měřit nohu zatíženou, tedy na ní stát, ne sedět.
• Pero (ideálně 0,3 Centropen, protože ho používám i já) je potřeba držet kolmo k papíru (nepoužívat tlustou fixu).

• Vhodnější je, pokud vám nohu obkreslí a změří někdo jiný a ne vy sami. Vy máte za úkol rovně stát a rovnoměrně zatěžovat nohu:)
• Před samotným měřením si prosím podle pravítka zkontrolujte, jestli nemáte krejčovský metr vytahaný.
• Stačí mi papír s obkresleným chodidlem vyfotit, ale opět je potřeba fotit kolmo k papíru.
• Vyfocený obkres mi prosím pošlete do zprávy na Facebooku https://www.facebook.com/atelierdareen nebo na mail hradskadarina@gmail.com, děkuji:)


Reálná délka chodidla

Jedna ze dvou nejdůležitějších mír je reálná délka chodidla. Ideální je, pokud máte k dispozici měřidlo Plus12 nebo Clevermess, na kterých snadno změříte vzdálenost od nejvíce vyčnívajícího bodu na patě po nejvíce vyčnívající bod na špici prstů (buď první nebo druhý prst podle toho, který je delší).

 

Jak změřit reálnou délku nohy, pokud nemáte žádné měřidlo

Reálnou délku zvládnete změřit i bez měřidla. Potřebujete k tomu kolmou zeď nebo třeba schodek, ale plocha musí být opravdu rovná a kolmá a musíte se bez problémů dostat patou až ke zdi/schodku. Opět měříte od nejvíce vyčnívajícího bodu na patě po nejvíce vyčnívající bod na špici prstů, kde uděláte na papíře rysku a pak změříte délku od kraje papíru po rysku. Dávejte dobrý pozor, aby byla pata i papír opravdu až u zdi.


Zdroj obrázku: http://vpavucine.blogspot.com

 

Obkres

Veškeré popisky prosím vpisujte přímo do obkresu chodidla, ne vně na papír.

• Přidejte prosím i výšku nehtu u palce, která není uvedená na obrázcích níže).

Připravila jsem obrazový návod. Obrázky si můžete otevřít i v novém okně pro větší rozlišení.

   
 

Pro lepší pochopení jsem natočila i video, jak měřit, ale projděte si prosím i předchozí obrázky: https://www.youtube.com/watch?v=5C9toI8qj1w

 

 

 

 

TOPlist