Háčkování pro nejmenší

Hračky jsou z bavlněné příze s atestem pro miminka, vycpané dutým vláknem, na přání ovčím rounem.

Pro nejmenší miminka, která začínají objevovat a chytat hračky, jsou háčkované hračky vhodné, protože jsou měkké a nebijí se s nimi do hlavy:) Jak postupně zdokonalují jemnou motoriku, všímají si šňůrek, koncových kuliček, šustidel atd. Časem se naučí, že se šňůrky dají protahovat a objeví, na co je pískátko. Ještě větší děti se potom můžou na šňůrkách učit vázat uzlíky nebo třeba mašličky:) Háčkovaný balónek funguje také jako skvělá motivace k plazení/lezení;)

Většinou dělám hračky přímo na přání, ale pokud mám čas navíc, udělám občas i nějakou na volný prodej. Ty najdete na Fleru: http://www.fler.cz/zbozi?ucat=263184 Objednávat můžete i přes mail. Pak platí o 11 % nižší ceny než na Fleru.

Pokud ode mě budete chtít hračku na přání, můžete si sami říct, jaké budete chtít barvy a "komponenty". Vybírat můžete TADY.


 

Část z nových hraček:

       

Pro jedno očekávané miminko
 
Uvnitř klinkátko. Rolnička zaháčkovaná v tmavě zelené, pověšená na protahovací žluté šňůrce, která je na druhém konci ukončená umotanou kuličkou. Dřevěný knoflík. Tmavě zelená gumička, kterou se dá protáhnou rolnička nebo knoflík. Žluté háčkované držátko. Dřevěná kulička obháčkovaná tyrkysovou přízí. Zelená stužka, jako smyčka na pověšení. Dřevěný žužlací kroužek.
 


Pro Zuzanku

Uvnitř hvížďátko, na jednom konci dřevěný žužlací kroužek, na druhém žluto červená kytička se zelenou stužkou na pověšení. Tmavě modré šustidlo na žluté protahovací šňůrce, která má na sobě navlečené dřevěné korálky a ukončená je umotanou kuličkou. Šustidlo se dá protáhnout dřevěným kroužkem, dřevěné korálky červeným háčkovaným držátkem.


Pro Anetku podruhé

Uvnitř hvížďátko. Tmavě růžové šustidlo, které se dá provléknout růžovou gumičkou. Tmavě modré háčkované držátko, dřevěný knoflík s tmavě růžovým obháčkovaným korálkem na protahovacích bledě modrých šňůrkách. Knoflík se dá protáhnout dřevěným žužlacím kroužkem.


Pro Samuela

Uvnitř hvížďátko, zelené šustidlo na zelené protahovací šňůrce s umotanou kuličkou na konci. Tmavě zelená gumička, kterou se dá protahovat šustidlo a červená stužka jako smyčky na uchycení. Tmavě modré háčkované držátko, modrá smyčka s dřevěným žužlacím kroužkem.


Pro Anetku

Pro minimimi Anetku od mé spolužačky z vysoké.

Uvnitř klinkátko, tmavě modré šustidlo na červené protahovací šňůrce s umotanou kuličkou na konci, která se dá protáhnout žlutým háčkovaným držátkem. Dřevěný knoflík, růžovo-fialové pískátko, modrá gumička, kterou se dá protáhnout šustidlo. Dřevěný žužlací kroužek.


Pro Toníčka

Zadané jsem dostala teplé barvy, jinak mi byla ponechána volná ruka:)

Uvnitř hnědo-červené části hvížďátko, ve žluto-oranžové "kytce" rolnička a šustidlo, smyčky ze žlutých a z červené stužky, oranžová protahovací šňůrka s umotanou kuličkou na konci, s dřevěným korálkem a světle žlutým šustidlem, dřevěný žužlací kroužek.


Pro Amálku

Další hračka na přání s trošku jinak udělanou kapsičkou na schování kuličky.

Uvnitř klinkátko. Růžové šustidlo na modré protahovací šňůrce s umotanou kuličkou na konci. Šustidlo se dá protáhnout růžovou gumičkou a kulička se dá schovat do háčkované vínové kapsičky. Šedo-modré pískátko, růžová stužka, dřevěný žužlací kroužek.


Pro Emičku

Hračka byla volná k prodeji, tak ji ulovila kamarádka pro kamarádku:)

Uvnitř rolnička, přišité modré šustidlo, neonově žlutá stužka, zelená gumička, žlutá protahovací šňůrka s umotanou kuličkou a dřevěným korálkem na konci, dřevěný žužlací kroužek.


Prodané na Factory Fashion Marketu

Ani jsem si je nestihla pořádně užít a už byly fuč:)

 
 

 


Pro Teodorika podruhé

Při první objednávce jsem Teovi dělala podlouhlou hračku, tak teď mi jeho maminka zadala za úkol vyrobit kouli:)

Uvnitř klinkátko, dřevěný žužlací kroužek, smyčka z tmavě zelené gumičky, hnědé háčkované držátko, modrá protahovací šňůrka s umotanou kuličkou a suchým zipem, zelené šustidlo, červená stužka.


Pro Lilianku

Uvnitř hvížďátko. Dřevěný žužlací kroužek, růžová gumička jako smyčka. Smyčkou se dá protahovat modré šustidlo zavěšené na červené protahovací šňůrce s umotanou kuličkou na druhém konci. Oranžová a modrá stužka, suchý zip na oranžové šňůrce.


Pro Matěje

Uvnitř hvížďátko, dřevěný kroužek na zeleném popruhu, v tmavě modré přízi přišitý fialový suchý zip s oranžovými poutky ze stužky, žluté poutko ze stužky, rolnička zaháčkovaná v tmavě fialové přízi, modrá stužka na uchycení na boku hračky, oranžová protahovací šňůrka s dřevěným korálkem a umotanou kuličkou.


Pro Lvíčka

Ani to nebyl nějaký záměr, ale z hračky vyráběné na zakázku pro Lvíčka (ano, jmenuje se Lev;), mi vznikl takový háčkovaný jakože lev:)

Ve spodní modré části je klinkátko, růžová gumička a žlutá sametová stužka. Růžovou středovou "tyčkou" prochází červená protahovací šňůrka, která má na jednom konci umotanou kuličku, na druhém konci žluté šustidlo. V "hlavě" hračky je zaháčkované pískátko. Zadní oranžová část má suchý zip na modré protahovací šňůrce, ukončený svíťavě zeleno-žlutou stužkou. "Obličej" je z fleesu, plsti a bezpečnostních očiček.


Maňásek

První prototyp prstového maňáska:)


Pro Františka

Pro miminko Ivanky a Tomáše, kterým jsem před dvěma lety fotila svatbu, v mezičase jsem pro Tomáše dělala manžetové knoflíčky a teď si objednali hračku pro jejich Františka...a to mě (mimo jiné) na mé práci moc baví, když se zákazníci vrací, tím spíš, když ode mě něco potřebují ze všech oblastí mé tvorby:)

Ve spodní modré části se protahuje korálek taháním za žluté kolečko a oranžové chrastítko. Očička jsou bezpečnostní, světle zelená "pusa" na suchý zip. Z druhé strany je našitá puntíkatá plsť a uvnitř pískátko. V jednom horním rohu je velký dřevěný knoflík, v druhém bledě modrý klips na zavěšení, za který se dá tahat a zkracovat tak šňůrku od "pusinky".


Pro miminko očekáváné v dubnu...

Žluté kolečko na suchý zip, tmavě fialové háčkované "držátko", tmavě modré obháčkované kolečko na červené šňůrce, kterým se dá prostrčit rolnička zaháčkovaná v červené přízi na oranžové šňůrce, zelená protahovací šňůrka s dřevěným korálkem, umotanou kuličkou a bílým plastovým knoflíkem, smyčka z tlusté gumičky a oranžový žužlací klips na uchycení.


Rybka

Dárek pro kamarádčiného syna Teodorka k prvním narozeninám:)

Modro-modrá koule vyplněná dutým vláknem a šustící fólií. Uvnitř hrkátko, červená šňůrka je protahovací a dostatečně dlouhá na vázání uzlíků, i mašličky. Oranžové háčkované držátko a velký dřevěný knoflík.


Hvížďátko

Hvížďátko odputovalo do Šlapanic:)

Uvnitř "hvížďátko" (pro představu zvuku dodám video), modré šustidlo, protahovací šňůrka s umotanýma kuličkama, háčkovaným kolečkem a dřevěným korálkem, žluté držátko a smyčka s žužlacím kroužkem na zavěšení.


Křížek - cingrlátko (video)

Volná k prodeji: http://www.fler.cz/zbozi/krizek-cingrlatko-4760526 (mimo Fler za 330,-)

Uvnitř středového kolečka je pískátko, kolečko je z jedné strany háčkované, z druhé strany je z puntíkaté plsti. Dlouhá modrá "nohavice" má uvnitř dřevěnou kuličku, která se dá protlačovat sem a tam. Oranžovo-šedá část je na suchý zip a v tmavě modrém oválku je zaháčkovaná rolnička. Oranžová šňůrka se dá protahovat. Na červeném popruhu visí žužlací kolečko. Možné přidat klips na zavěšení.


Kapka (video)

Volná k prodeji: http://www.fler.cz/zbozi/kapka-klinkatko-4666037 (mimo Fler za 290,-)

Kytička na suchý zip, oranžová šustivá koule, protahovací provázky, žužlací kroužek, uvnitř klinkátko.


Maskáčová (video)

Pro jedno tajné novorozeňátko v barvách na přání - volně inspirované maskáči:)
Zaháčkovaná rolnička v hnědé trčavé části, hnědý "maskáčový flek" na suchý zip, dva "fleky" na protahovací šňůrce, dva dřevěné korálky - jeden z nich se dá schovat do černého "maskáčového fleku" jako do kapsičky:)

    


Pro Adélku, které rostou "žuby zahnutý nahóru":)

Hračka na přání pro devítiměsíční holčičku, které rostou zoubky. Hračku jsem tedy vyráběla s myšlenkou, aby bylo do čeho kousat a masírovat si tak bolavé dásně:)
Žlutý šustivý "lísteček", stonek z dřevěných korálků, rolnička uvnitř kytičky a bledě modré protahovací "pestíky" a růžový klips na ožužlávání.

 


Dáreček pro novorozeného Toníčka

Kamarádce se narodil Toníček a tak dostal malinký dáreček:)
Uvnitř rolnička..


Pro Teodorika

Zadání znělo: "Hlavně šňůrky!" Teo totiž rád ožužlává kabely a to se jeho mamince nezdálo jako nejvhodnější zábava:)
Zelenofialová koule s chrastítkem, zaháčkovaný dřevěný korálek, oranžový a bílý žužlací kroužek, tmavě červená šustící kulička, která se dá protáhnout žlutou smyčkou, červená protahovací šňůrka s umotanými kuličkami na konci.

   

Pro Kubulu z Kubeličky

Hračka na přání. Tentokrát byly na přání barvy a uvnitř "klinkátko" (klik pro poslech), jinak jsem měla volné ruce, co se týče tvaru a ozdobiček:)
Šustivá vícebarevná vrchní část, červená "úchytka", červené a žluté protahovací šňůrky, uvnitř "klinkátko".
 
 

Pro Tobiáška

Tuto malou drobnost jsem ani nestihla vyfotit s mým malým modelem a už byla prodaná:)
Zelená šustící koule, šedivá posuvná koule s rolničkou, protahovací šňůrka s kytičkou a dřevěným korálkem, ukončená umotanými kuličkami.


Klinkátko a hrkátko

Klinkátko odputovalo do Šlapanic:)
Hrkátko je zatím volné k prodeji.
 
 

Balónky

Balónků jsem udělala už několik. Dovnitř dávám rolničku nebo hrkátko a celý balónek je šustivý. Průměr standardně 7 cm.


Multifunkční (prodaná)

Jedna z nejmultifunkčnějších hraček, které jsem zatím udělala.
Protahovací provázky, modré šustící držátko, fialové s rolničkou, oranžové pískací, smyčka a klips na držení...


Pro Josífka

Zelená koule s chrastítkem, červená šustící koule, červená protahovací šňůrka s dřevěným korálkem a kuličkami na konci, bílé žužlací kroužky.


Pro Tessinku a její kamarádku:)

• Protahovací provázky, oranžové šustící držátko s protahovací korálkou uvnitř, rolnička uvnitř, smyčka a klips na držení.

• Protahovací provázek s umotanýma kuličkama na konci, hrkátko uvnitř, šustící zelená koule, smyčky a klips na držení.


Pro Edíka

Tak touto hračkou to všechno začalo...prvotina pro mé mimi;)
Protahovací knoflík, zavazovací šňůrky, smyčky a provázek na držení, zaháčkovaná rolnička.

 

TOPlist